Eğitimler ve Duyurular

1 Ekim 2017’ de, Prof. Dr. Metin Karaböcüoğlu' nun Kordinatörlüğünde, Nutricia Firmasının Desteklediği, Çocuk Hekimlerine Yönelik Çalışma Toplantısında, Prof. Dr. Burak Tatlı Riskli Bebeklerin Nörolojik Açıdan Değerlendirilmesine Yönelik Bilgilerini Paylaşmıştır. Eğitim Açısından Çok Verimli Geçen Bu Toplantının Düzenlenmesinde Katkıda Bulunanlara Bir Kez Daha Teşekkürlerimi Sunarım.
Prof. Dr. Burak TATLI, TMFTP Derneği Marmara Bölgesi Çalışma Grubu tarafından 1 Ekim 2017 tarihinde Radisson Blu Şişli Hotel İstanbul'da Düzenlenen "Merkezi Sinir Sitemi Ultrasonografisi: Prenatal Tarama, Tanı ve Postnatal Sonuçlar Toplantısı" na, (MSS Anomalilerinde Postnatal Sonuçlar Nasıl Öngörülebilir?)' başlığı ile konuşmacı olarak katılmıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Ekibi Katkıları ile Hazırlanan, Doç. Dr. Barış Ekici' nin "Otizmi Oyuna Getir" Kitabı Yayınlandı!
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Çocuk Gelişim Uzmanlarından Sezen Aksu, Feyza Kutlu ve Elif Nur Gürkan, Uzm. Dr. Birgül Bayoğlu ile birlikte Bebi-Erken Müdahale ve İzlemi, GDP-Gelişim Destek Planlama Eğitimlerini Başarı ile Tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Çocuk Gelişim Uzmanlarından Feyza Kutlu, Dikte/Pare Dili Anlama, Dinleme ve Konuşma Eğitimi, Bayley Scales of Infant and Toddler Development, Meb Onaylı Oyun Terapisi Adlı Eğitimleri Başarı ile Tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Fizyoterapistlerinden Gamze Polen Akşimşek, Modifiye Matwork Pilates Antenatal Postnatal (Hamilelik ve Doğum Sonrasında Pilates - APPI onaylı), Antigravity Fitness Fundamental I-II, Otizmde Duyu Bütünleme ve Davranış Teknikleri, Bebeklerde Ayres Duyu Bütünleme Terapisi CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Kursları Bebeklerde Ayres Duyu Bütünleme Terapisi Adlı Eğitimleri Başarı ile Tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Fizyoterapistlerinden Merve Deveci, EBTA' Derneğinin 8 Haftalık (Neuro Developmental Treatment / Bobath Basic Certificate Course) Sertifikalandırma Kursunu Başarı ile Tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Pediatri Hemşiremiz Seda Özcan, ilk etabı Slovenya' da (Prechtl's method General Movement Assesment Basic course) ikinci etabı İtalya' da olan (Prechtl's method of Qualitative Assessment of General Movements Advenced Course) Sertifikalandırma eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Fizyoterapistlerinden Burcu Softa Aydın, - Authorized TheraTogs Fitter Certificate - Duyu Bütünleme Terapisi Teori Kursu "Nörobiyolojik Temeller ve Klinik Kökler" - Duyu Bütünleme Terapisi Değerlendirme Kursu "Klinik Görünümleri ve Analizi" - Duyu Bütünleme Terapisi Uygulama Kursu "Duyu Bütünleme Terapi Yöntemleri ve Pratik Uygulamaları" - ICDL Onaylı DIR Floortime (101) Başlangıç Düzey Eğitimi - MAES Therapy Course ('Movement Analysis & Education Strategies Course' for the treatment of chlidren with Cerebral Palsy and similar Neurodevelomental conditions) A 4-Week post-graduate training based on the MAES Therapy Approach / Somerset, UK Adlı Eğitimleri Başarı ile Tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Fizyoterapistlerinden Murat Ermiş, - Authorized TheraTogs Fitter Certificate -CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Kursları (Comprehensive Assessment in ASI) -CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Kursları (Assessment in ASI-Hands-On Practice) Adlı Eğitimleri Başarı ile Tamamlamıştır.
Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği Fizyoterapistlerinden Dilara Bozgan, 2017 CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Kursları / Comprehensive Assessment in ASI 2017 CLASI-Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Kursları / Assessment in ASI-Hands-On Practice Adlı Eğitimleri Başarı ile Tamamlamıştır.