Hasta Bilgilendirme Metni

MUAYENE ÖNCESİ VE MUAYENE SONRASI HASTA BİLGİLENDİRME METNİ

MUAYENE ÖNCESİ İÇİN BİLGİLENDİRME

Sevgili Anne/ Baba

Sizi ve çocuğunuzla buluşmayı dört gözle bekliyoruz. Bu bilgilendirmenin, yaklaşan ziyaretinizden önce daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.
Çocuğunuzun nörolojik değerlendirmesi Vital Fulya Plaza Hakkı Yeten Cad. No:23 K:-1 Şişli Fulya/ İstanbul adresinde gerçekleştirilecektir. (Google Maps ve Yandex uygulamasına Prof. Dr. Burak Tatlı yazdığınızda ulaşım yönlendirmesi çıkacaktır.)

Randevularımızın yoğunluğu sebebiyle randevunuza gelememe ve/veya gecikme yaşamanız durumunda tarafımıza bilgi vermenizi rica ediyoruz. Ziyaretinizi iptal etmek veya yeniden planlamak için 0212 215 54 26 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çocuğunuzla ilgili daha önce yapılmış varsa tıbbi kayıtlarını, taramalarını ve test sonuçlarını (biyokimya tahlilleri, genetik tetkikler vb.), CD üzerinde görüntüleme çalışmalarını (özellikle Kr MRG), kaygılandığınız herhangi bir anormal hareketin video kaydını randevu günü yanınızda bulundurmanızı rica ederiz.

Eski tarihli EEG’ler değerlendirilmekle beraber nöbet öyküsü olan hastalara EEG Merkezi’mizde mutlaka ayrıca EEG çekimi yapılmaktadır, dışarıda çekilen yeni EEG’ler değerlendirilmemektedir.

Çocuğunuz gözlük, işitme cihazı gibi özel ekipman kullanıyorsa lütfen yanınızda bulundurunuz.

Lütfen çocuğunuzun mevcut kullandığı ilaçları yanınızda bulundurunuz.

Yeni Hasta Başvuru Formu’nda beyan ettiğiniz bilgilere istinaden EEG çekimi randevusu verilmeyen hastalarımızın kayıt işlemlerini tamamlanması ve hastanın hikayesinin alınması için muayene randevusu saatinden 30 dakika önce kliniğimizde olması gerekmektedir.

Yeni Hasta Başvuru Formu’nda beyan ettiğiniz bilgilere istinaden EEG çekimi randevusu verilen hastalarımızın ise kayıt işlemlerini tamamlanması için EEG randevu saatinden 10 dakika önce kliniğimizde olması gerekmektedir. Hastanın hikayesi EEG çekimi sonrasında alınacaktır. Rutin muayene süresi ortalama 30 dakikadır. Bu sürenin 15-20 dakikası eski dosya ve tahlillerin incelenmesi, 10-15 dakikası hastanın muayenesi için ayrılmaktadır. Hastanızın durumuna göre bu süreler uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Hastalarımız mümkün olduğunca randevu saatlerinde alınmaya çalışılmaktadır. Ancak sizden önceki hastaların durumu ve acil konsültasyonlar nedeni ile gecikmeler olabilmektedir. Bu gecikmeleri azaltmak amacı ile randevu saatine 30 dk geciken hastaların randevuları başka bir güne alınmakta veya iptal edilmektedir. Aksi takdirde hastalarımızın hak ettikleri muayene zamanını ayırmak mümkün olmamaktadır.

Klinik işleyişimizde muayene öncesi gerekli görüldüğü takdirde yapılan Çocuk Gelişim Uzmanı, Fizyoterapist, Ergoterapist, Bireysel Eğitim Uzmanı veya Dil Konuşma terapisti ön değerlendirmeleri nedeni ile tüm işlemleriniz ve muayenenizin tamamlanması için ortalama 1,5-3 saat arası kliniğimizde bulunmanız gerekmektedir. Ön değerlendirme süreleri ortalama 25 dakika sürmektedir.

Bu talimatları okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu belgenin ziyaretiniz için daha hazırlıklı olmanızı sağladığını umuyoruz.


MUAYENE SONRASI İÇİN BİLGİLENDİRME

Muayene sonrası kontrol süremiz 1 aydır. Sadece muayene sonrası istenilen genetik sonuçlardaki ve radyolojik tetkiklerdeki gecikmelere bağlı makul bir ek süre istisnai olarak kontrol süresinden sayılabilmektedir.

Çocuğunuzla ilgili Çok Acil Tibbi Durumlar için Prof. Dr. Burak Tatlı’ya günün her saati ulaşabilirsiniz. Kongre, toplantı, yolculuk vb. durumlarda telefonun aramalara kapalı olması halinde Whatsapp üzerinden veya profdrburaktatli@gmail.com e-posta adresinden iletişim kurabilirsiniz; size en kısa zamanda geri dönülecektir.

Çok Acil Tıbbi Durumlar için Prof. Dr. Burak Tatlı’ya ait telefon bilgisi size muayene sonrası verilecek sarı kartın arkasında bulunmaktadır.

Acil durumlar dışındaki konularda (reçete talebi, evrak tanzimi, muayene randevusu vb.) sekreterliğimizi arayabilirsiniz.

Sekreterlik: 0212 215 54 26

Hasta hakkında geri bildirimde bulunmak ve aklınıza takılan tıbbi sorularla ilgili destek almak için çocuğunuzun adı ve soyadını içeren mesajınızı Prof. Dr. Burak Tatlı’nın asistanına iletmeniz durumda aynı gün içinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

Prof. Dr. Burak Tatlı’nın asistanına ait telefon bilgisi muayene sonrası sizinle paylaşılmaktadır. Bu iletişim numaraları sadece takipteki hastalarımıza yardımcı olmak üzere kullanıldığı için bu numaralara bayram, kandil, Cuma, yılbaşı vb. özel günlerde tebrik, kutlama mesajları göndermemenizi ve takip ettiğimiz hasta dışında sağlık sorunlarınız için bu numaraları aramamanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Burak TATLI Çocuk Nöroloji Kliniği